| dublirin.com.ua https://www.dublirin.com.ua/forum/ |
|
| Наша МАЙСТЕРНЯ (поточні процеси - WIP) https://www.dublirin.com.ua/forum/viewtopic.php?f=2&t=807 |
Страница 7 из 7 |
| Автор: | Рамина [ Ср фев 11, 2026 13:23 ] |
| Заголовок сообщения: | Re: Наша МАЙСТЕРНЯ (поточні процеси - WIP) |
Колючка, мені дуже подобається таке пір'я, універсальне мереживо. І на плаття, і на фіранки, і на подушку чи покривало - всюди буде доречно. А щодо англійців, у них же і справжнє пір'я в моді не було, це більше французи та іспанці павичами вбиралися. |
|
| Автор: | Колючка [ Чт фев 12, 2026 19:08 ] |
| Заголовок сообщения: | Re: Наша МАЙСТЕРНЯ (поточні процеси - WIP) |
Рамина На мій погляд, такого роду пір'я дуже класно виглядало б на покривалі для ліжка. Аж жалкую, що не люблю таке у домі Взагалі, що зрозуміла за рік зайнять мереживом - якщо щось засвоюєш нове, треба тренуватися на товстих нитках. Бо з тонкими і так складно, так ще й не бачиш, де і що накосячив |
|
| Автор: | Рамина [ Чт фев 12, 2026 22:34 ] |
| Заголовок сообщения: | Re: Наша МАЙСТЕРНЯ (поточні процеси - WIP) |
Колючка, так, вчитися треба зручно, а помучитися вже варто заради втілення ідеї. |
|
| Автор: | Колючка [ Пн мар 23, 2026 06:57 ] |
| Заголовок сообщения: | Re: Наша МАЙСТЕРНЯ (поточні процеси - WIP) |
Прийшлося відмовитися від одного дизайну, нитки виявилися занадто товстими для нього, тож для втішення почала інший. Для цього ті ж самі нитки чудово підійшли. Ширина мережива - 5 см.
|
|
| Автор: | Рамина [ Вт мар 24, 2026 00:21 ] |
| Заголовок сообщения: | Re: Наша МАЙСТЕРНЯ (поточні процеси - WIP) |
Колючка, красиво виходить! Це мереживо буде використане в одязі (чогось мені біла футболка з таким оздобленням бачиться)? А ще скажи, коклюшки тільки перехрещуються, чи десь в'яжуться якісь вузли? |
|
| Автор: | Колючка [ Вт мар 24, 2026 20:06 ] |
| Заголовок сообщения: | Re: Наша МАЙСТЕРНЯ (поточні процеси - WIP) |
Рамина Дякую! Це планується оздоблення для домашньої сукні, просто пришию по низу. Вона теж така зелена. Але завжди можна передумати і зробити щось інше :) Взагалі використовуються тільки перехрещення. Різниця тільки у тому, яка саме коклюшка зверху, а яка знизу. Базових рухів всього два - "перевити" й "сплести". Там є ще декілька прийомів з'єднання, але то вже дрібні нюанси. Ось у цій зеленій стрічці з'єднань немає, все тільки перехрещеннями плететься. |
|
| Автор: | Рамина [ Вт мар 24, 2026 21:31 ] |
| Заголовок сообщения: | Re: Наша МАЙСТЕРНЯ (поточні процеси - WIP) |
Колючка, чого питаю - мені дивно, що просто перехрещеннями тримається такий чіткий малюнок. Нічого не перкошується і не збивається навіть після прання. |
|
| Автор: | Колючка [ Ср мар 25, 2026 09:32 ] |
| Заголовок сообщения: | Re: Наша МАЙСТЕРНЯ (поточні процеси - WIP) |
Рамина, фізика тертя - наше усе! Воно ж як тканинка тоненька, ось і тримається. Насправді, це найбільше залежить від якості плетіння й від того, наскільки нитки і маштаб малюнка відповідають один одному. Із пранням складне питання взагалі. Більшість сучасних англійських майстринь прям такі: "не можна прати ні в якому разі, бо зіпсується". Якщо читати досить старі книжки (від 1900х до 1990х років), то навіть англійки спокійнісінько прали, звісно що вручну й обережно. І саме у найбільш старих книжках найкращі методи прання, такі, щоб обійтися потім без булавок і навіть без праски інколи. Ті що прала свої, перуться і тримають форму дуже добре (мабуть тому, що маю схильність до дуже щільного плетіння). А взагалі збираюся утворити суто крамольну річ і запхати кухонного рушника із мереживом до пральної машинки. Але поки що не зплела таке, щоб не шкода було, якщо що. Може, після цього зеленого зплету :) |
|
| Автор: | Рамина [ Ср мар 25, 2026 14:02 ] |
| Заголовок сообщения: | Re: Наша МАЙСТЕРНЯ (поточні процеси - WIP) |
Колючка У моєї мами було багато серветок з вологодського коклюшечного мережива. Вони і пралися, і виварювалися, і крохмал з праскою для шліфовки. Нитки були десь №10 - 20. Я ніколи не роздивлялася, як воно зроблене, але була впевнена, що тримається на вузлах. Зараз, чимало попрацювавши з бавовною, вже знаю, що бавовняна нитка при пранні розпушується і полотно стає щільніше. Волокна з нитки заплутуються і краще зчеплюються. Але це виключно для бавовни працює, сучасні штучні нитки не пушаться, деякі ще й силіканізовані для гладкості. Цікаво, а з віскози чи шовку триматиметься мереживо? |
|
| Автор: | Колючка [ Ср мар 25, 2026 19:41 ] |
| Заголовок сообщения: | Re: Наша МАЙСТЕРНЯ (поточні процеси - WIP) |
З вузлами то вже макраме буде :) Теж красиво, до речі, особливо із тонких ниток. З віскози й шовка, якщо добре зроблено, само мереживо триматися буде, але там величезна проблема із закріпленням хвостиків ниток, особливо у віскози. Ну й скільки воно прослужити зможе, теж питання. Й розрізати стрічку не можна буде зовсім, на відміну від бавовни або льону. Дуже подобається поєднання тонкого льону й шовку, ось це і красиво, і досить міцно. |
|
| Автор: | Рамина [ Ср мар 25, 2026 19:50 ] |
| Заголовок сообщения: | Re: Наша МАЙСТЕРНЯ (поточні процеси - WIP) |
Макраме мені знайоме, бавилася колись. Фріволіте знаю трошки, там теж вузлики. Скільки всього цікавого дізнаюся, шкода, не спробую вже через руки і зір. Буду твоїм милуватися. |
|
| Автор: | Колючка [ Чт мар 26, 2026 19:54 ] |
| Заголовок сообщения: | Re: Наша МАЙСТЕРНЯ (поточні процеси - WIP) |
Рамина Як не смішно, але коклюшки для рук навіть реабілітаційні властивості мають, вони дають рух, але не навантажують суглоби (це медичні дослідження навіть були). А ось із зором, нажаль, вимогливі. Сама страждаю. Хіба що з товстих ниток плести, але краса вже не та буде, бачу це коли тренуюся - чим тонші нитки, тим вишуканіше. Буду старатися показувати частіше щось симпатичне :) |
|
| Страница 7 из 7 | Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|